1.2 C
Brno
- Reklama -bydlení
DomůFinancePrůměrné ceny pohonných hmot v EU pokračují v poklesu

Průměrné ceny pohonných hmot v EU pokračují v poklesu

Průměrné ceny pohonných hmot v Evropské unii (EU) pokračují v poklesu. Více přitom zlevňují benzíny než nafta. Ceny benzinů šly dolů ve 21 zemích unie, nafta v 16. Největší pokles cen benzinů byl ve Finsku, v Dánsku a v Německu. Nafta zlevňovala nejvýrazněji ve Švédsku a v Dánsku.
Slovensko je i po týdnu v žebříčku srovnávajícím ceny benzinů s daněmi na 16. místě. Svou pozici v žebříčku cen nafty si však neudrželo a kleslo o jednu příčku na 25. Ve srovnání s okolními zeměmi, které jsou součástí unie, máme nejdražší pohonné látky.

V žebříčku nejnižších cen benzinů bez daní jsme aktuálně na 17. místě. Minulý týden jsme přitom byli na 14. V žebříčku cen nafty bez daní jsme klesli ze šesté pozice na devátou. Přesto máme v rámci zemí Visegrádské čtyřky a Rakouska nadále nejlevnější naftu bez daní.

Ve srovnání s průměrem unie jsou benzíny na Slovensku levnější přibližně o tři a půl centu za litr, nafta je stále nad průměrem unie, a to o šest centů za litr. Ceny benzinů bez daní se pohybují nad průměrem unie o necelé dva centy za litr, nafta bez daní je o jeden a půl centu pod úrovní průměru unie.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek