9.6 C
Brno
- Reklama -bydlení
DomůRady a NávodyPlazmový hořák – precizní řez a vysoká rychlost práce

Plazmový hořák – precizní řez a vysoká rychlost práce

Plazmový hořák je součástí plazmové řezačky. Jde o zařízení využívané pro řezání plazmou, zejména pro dělení oceli, mědi, hliníku, ovšem i dalších kovových materiálů. Plazmové řezání je oblíbené napříč různými obory, díky vysoké přesnosti a kvalitě řezu.

Řezání plazmou

Plazmové řezačky patří mezi dostupná zařízení, která nabízí efektivní dělení různých materiálů. Sestává ze zdroje energie, kompresoru a klíčový je samozřejmě také plazmový hořák. Kompresor může být zabudovaný, případně můžete využít samostatný zdroj vzduchu. Hořák je většinou využíván ruční, disponuje tryskou a tlačítkem pro spuštění napájení. Jeho obsluha je tak jednoduchá. Pro profesionální využití lze řezání plazmou automatizovat.

Dělení materiálů

Řezání plazmou je efektivní zejména pro dělení plechů o tloušťce od 1 do 100 milimetrů. Plazmový paprsek je tenký a přesný, není tedy problém ani vyřezávání složitějších vzorů a tvarů. V porovnání s jinými metodami dělení kovů je plazmové řezání rychlejší, a hlavně vhodné pro rozmanité materiály. Hodí se pro dělení oceli, hliníku, mědi i keramiky. Jde tak o univerzální zařízení se širokým využitím. Mezi hlavní výhody patří vysoká řezná rychlost, přesnost a nižší počet deformací materiálu díky minimálnímu přenosu tepla do materiálu.

Výběr vhodného plynu

Plazmové řezačky lze rozdělit dle toho, jaký plyn využívají. Zejména pro hobby využití se setkáte s řezačkami využívajícími stlačený vzduch. Stačí tak pouze kompresor. Díky tomu lze snížit provozní náklady, použití je bezpečné a jednoduché. Existují také plazmové řezačky, u kterých můžete používat pro dělení materiálů speciální plyny jako je argon, kyslík, dusík a jejich směsi. Tyto plyny jsou využívány pro specifické materiály, a to spíše v profi oblastech.

Na trhu najdete mnoho plazmových hořáků a řezaček. Jistě tak najdete to pravé zařízení, které vyhoví vašim potřebám.

zeny
Předchozí článekProvoňte byt jarními bylinkami
Další článekBetonové stěrky

Mohlo by Vás zajímat

PR článek