1.2 C
Brno
- Reklama -bydlení
DomůFinanceCena unce zlata skončila v New Yorku na 1004,90 USD

Cena unce zlata skončila v New Yorku na 1004,90 USD

Unce (31, g) zlata se na v pátek (11. 9.) závěr obchodního dne prodávala na newyorské komoditní burze po 1004,95 USD (688,57 eur). Ve srovnání se závěrečnou čtvrteční cenou na ní zdražila o 9,50 USD.
Podle analytika Williama Rhinda z americké divize ETF Securities jsou lidé nervózní z poklesu hodnoty dolaru. Rovněž jsou nervózní z možnosti poklesu kurzů akcií. Kupují zlato, aby si uchovali hodnoty, které nyní představují jejich papírové peníze. Analytik Citigroup David Thurtell uvedl, že vysoká cena zlata souvisí jen se slabým kurzem dolaru a nikoli se zájmem o něj jako o kov s užitnými vlastnostmi. Podle Thurtella dolar bude ještě oslabovat a jeho kurz vůči společné měně eurozóny dosáhne 1,5 ku 1.

V pátek zaznamenal dolar téměř nejnižší letošní kurz vůči koši měn největších obchodních partnerů USA. Konkrétně v případě dolaru k euru byla americká měna letos nejlevnější. Unce zlata dosáhla historicky nejvyšší hodnoty 17. března 2008, kdy se prodávala po 1030,80 USD. Podle některých analytiků by tento rekord mohla do konce letošního roku ještě výrazně překonat.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek