1.2 C
Brno
- Reklama -bydlení
DomůPodnikáníVolkswagen zredukuje počet modelů se spalovacím motorem a soustředí se na prémiový...

Volkswagen zredukuje počet modelů se spalovacím motorem a soustředí se na prémiový trh

Německá automobilová skupina Volkswagen do konce dekády zredukuje počet modelů se spalovacím motorem i za cenu nižšího objemu prodeje, aby se mohla soustředit na výrobu ziskovějších prémiových vozů. Uvedl to ve středu její finanční ředitel Arno Antlitz pro noviny Financial Times.

„Klíčovým cílem není růst,“ řekl Antlitz, podle kterého se skupina zaměřuje více na kvalitu a na marže než na objem a podíl na trhu.

Podle něj koncern Volkswagen sníží během následujících osmi let v Evropě o 60 procent svůj sortiment benzinových a naftových aut, který sestává nejméně ze 100 modelů rozmístěných mezi několika značkami.

Noviny uvedly, že nová strategie Volkswagenu je znakem hlubokých změn v automobilovém sektoru, který se celé dekády snažil zvýšit zisky prodejem většího množství aut každý rok, i když to vyžadovalo výrazné slevy.

Bývalý generální ředitel Volkswagenu Martin Winterkorn, který odstoupil v důsledku skandálu s emisemi naftových motorů, si dal za cíl porazit Toyotu a General Motors a dosáhnout toho, aby se Volkswagen stal do roku 2018 největším prodejcem aut z hlediska objemu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek