1.2 C
Brno
- Reklama -bydlení
DomůInvesticeV boji o klienty SkyEurope vedou SmartWings

V boji o klienty SkyEurope vedou SmartWings

Více než 12.000 klientů SkyEurope již využilo nabídky konkurenčních leteckých společností na zvýhodněné letenky. Podle deníku Mladá fronta Dnes (MfD) nejvíce zákazníků v Praze přilákaly nízkonákladové SmartWings a Wizz Air. Naopak České aerolinie (ČSA) zatím přepravily jen zlomek klientů, kterým zkomplikoval situaci krach SkyEurope.
„Dosud využilo nabídky konkurence 7500 cestujících. Toto číslo se však neustále zvyšuje,“ řekla mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Nízkonákladové aerolinie SmartWings již oznámily, že zvýšily frekvence letů do Říma a Paříže. Klienti SkyEurope mají největší zájem o Řím, Soluň, Neapol a Split. Firma také pro některé cestovní kanceláře (CK) vypraví speciální lety na Sardinii a na Sicílii, kde uvízli jejich klienti s letenkou od SkyEurope. Zhruba 4500 cestujících z a do Prahy zatím získal maďarský Wizz Air, který by chtěl převzít po SkyEurope post druhého největšího dopravce na pražském letišti. Podle mediálního zástupce aerolinií Martina Frýdla tato společnost také prodala 2000 letenek z Budapešti a Bratislavy.

„Přibývají i standardní rezervace,“ dodal Frýdl. ČSA přišli s nabídkou pro zoufalé klienty SkyEurope jako první, ale nejsou tak úspěšné. Do kontaktního centra ČSA sice podle jejich mluvčí Hany Hejskové volalo už 16.000 lidí, ale letenku za 50 eur (1506,30 Kč) si koupilo zatím jen 500 cestujících. Na rozdíl od konkurence totiž ČSA s letenkou nezajistí i místo v letadle. Jedná se o tzv. standby letenku, cestující může letět jen v případě, že je volné sedadlo. Aerolinie však oproti očekávání začínají zlevňovat lety z Prahy do destinací, do kterých dříve létaly SkyEurope, například do Paříže či Amsterdamu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek