1.2 C
Brno
- Reklama -bydlení
DomůInvesticeŠéf PSA Peugeot Citroën očekává zotavení trhu s auty

Šéf PSA Peugeot Citroën očekává zotavení trhu s auty

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën očekává, že evropský trh s auty se zotaví z krize i po skončení šrotovného v Německu, kde státní prémie na koupi nového auta výměnou za staré výrazně přispěla ke zvýšení prodeje vozů. Uvedl to šéf francouzské firmy Jean-Marc Gales v rozhovoru pro německý týdeník WirtschaftsWoche.
Podle Galese druhá polovina roku bude dokonce lepší než první pololetí. Odhaduje, že prodej aut v období od července do konce prosince se sníží jen o 7 %. Za celý rok klesne odbyt aut o 12%. Gales připustil, že konec šrotovného v největší evropské ekonomice, v Německu, se dotkne automobilového trhu, ale ne až tak moc, jak předpovídají někteří ekonomové.

Německá vláda poskytla od ledna letošního roku na výměnu starých aut za nová, ekologičtější celkem 5 miliard eur (150,63 miliardy Kč). Tyto prostředky pomohly dvěma milionům Němcům, aby si za výhodnějších podmínek koupili nové auto. Spolkový úřad pro kontrolu vývozu a hospodářství (Bafa), který celý program řídil, zaregistroval poslední žádost o příspěvek ve středu, 2. září.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek